Minecraft
Minecraft — це гра жанру «пісочниця», випущена студією Mojang у 2011 році.
З моменту випуску Minecraft була адаптована для багатьох платформ, включаючи смартфони, планшети та ігрові консолі, завдяки студії 4J Studios. Станом на 2023 рік Minecraft стала найпродаванішою грою всіх часів з понад 300 мільйонами проданих копій та майже 140 мільйонами активних гравців щомісяця.
Історія
Спочатку створена Маркусом «Notch» Перссоном на мові програмування Java, її перший тестовий реліз відбувся 17 травня 2009 року. Розробка гри тривала два роки, аж до її повного релізу 18 листопада 2011 року. Після цього Перссон залишив Mojang, передавши відповідальність за розвиток гри Єнсу «Jeb» Бергенстену.
У 2014 році Microsoft придбала Mojang та інтелектуальну власність Minecraft за 2,5 мільярда доларів США.
Ігровий процес
Minecraft — це тривимірна пісочниця, яка не має обов’язкових цілей, дозволяючи гравцям самостійно вибирати, як грати. У Minecraft гравці досліджують процедурно згенерований тривимірний світ з практично нескінченною територією, яка складається з вокселів, що розміщені в тривимірній сітці. Гра зазвичай ведеться від першої особи, але можна змінити перспективу на третю особу.
Світ гри складається з грубих тривимірних об’єктів — здебільшого кубів, які називаються блоками, і вони представляють різні матеріали, такі як ґрунт, камінь, руда, стовбури дерев, вода та лава. Гравці можуть вільно пересуватися по світу, добувати сировину, створювати інструменти та предмети, будувати структури, землянки та машини.
У грі також є і система часу, яка слідує циклу день-ніч, один повний цикл триває 20 хвилин у реальному часі.
Процедурна генерація світу
Світ Minecraft практично нескінченний і процедурно генерується під час подорожі ним.
Карта створюється на основі так званої «затравки» карти (англ. Seed), що береться або з системного годинника або встановлюється гравцем. Карти згенеровані в одній і тій же версії гри і з використанням однієї і тієї ж затравки — однакові.
Ігровий світ обмежений як у висоту так і по горизонталі, де він може досягати 30 мільйонів блоків від нульової точки.
З технічної точки зору ігровий світ розділений на менші ділянки, які називаються чанками, що завантажуються тільки тоді, коли гравець знаходиться поруч. Але візуально світ складається з біомів, наприклад таких як пустелі, джунглі або снігові рівнини. Ландшафт включає рівнини, гори, ліси, печери та водойми або лавові озера.
Виміри
Minecraft має два альтернативні виміри крім основного світу (Overworld): це Незер (Nether) і Енд (End).
Незер (Nether)
Незер — це пекельний вимір, до якого можна потрапити через портал, створений із обсидіану. У новіших версіях гри є природно згенеровані зруйновані портали, які можна відновити.
Незер містить унікальні ресурси та дозволяє швидко подорожувати у основному світі, оскільки кожен блок у Незері еквівалентний 8 блокам в основному світі.
У цьому вимірі живуть такі моби, як пігліни (свиноподібні істоти) та їхні зомбовані варіанти. Пігліни мають систему обміну, де гравці можуть віддати їм золоті злитки в обмін на предмети.
Гравець також може створити додаткового бос-моба під назвою Візер (Wither) з матеріалів, знайдених у Незері.
Кінець (End, Енд)
Енд — досягається через підземні портали в основному світі. Це місце являє собою острови, що плавають над темною, бездонною прірвою.
Головний бос Енду — дракон, який охороняє центральний острів. Перемога над драконом відкриває портал для виходу з виміру, після чого гра демонструє фінальні титри й Вірш Енду, написаний ірландським письменником Джуліаном Гофом. Цей вірш є єдиним наративним текстом у грі і містить близько 1500 слів. Після титрів гравець телепортується назад до своєї точки відродження і може продовжувати гру нескінченно.
Режим гри
Гра має два основних режими: «виживання», де гравці повинні здобувати ресурси для виживання, і «творчий режим», де у гравців є необмежені ресурси та можливість літати. Є також інші режими, такі як режим спостереження або режим з «пермасмертю».
Залежно від обраного режиму гри, гравці можуть боротися з ворожими істотами, а також співпрацювати або змагатися з іншими гравцями.
Мобільні істоти (моби)
Гравці стикаються з різними мобами, серед яких тварини, жителі селищ і ворожі істоти. Пасивні моби, такі як корови, свині й кури, можуть бути використані для їжі або матеріалів для крафту. Вони з’являються вдень, тоді як ворожі моби — наприклад, павуки, відьми, крипери, скелети, ендермени та зомбі — з’являються вночі або в темних місцях, таких як печери. Деякі ворожі моби, як-от зомбі й скелети, згоряють на сонці, якщо вони без шолома.
Унікальними для Minecraft є крипери (вибухові істоти, які підкрадаються до гравця) та ендермени (істоти, що можуть телепортуватися та переміщати блоки).
Додатковий контент
Спільнота Minecraft створює багато користувацького контенту, такого як модифікації, сервери, скіни, текстурні пакети та кастомні карти, які додають нові механіки та можливості.
Значення гри та її вплив
Minecraft отримала високу оцінку критиків, виграла багато нагород і вважається однією з найкращих відеоігор усіх часів. Соціальні мережі, пародії, адаптації, мерч та щорічні конвенції Minecon допомогли зробити гру популярною. Minecraft також використовувалася в освітніх цілях для викладання хімії, комп’ютерного моделювання та інформатики.
Було створено кілька спін-оффів, таких як Minecraft: Story Mode, Minecraft Earth, Minecraft Dungeons та Minecraft Legends.
До того ж, на квітень 2025 року заплановано випуск повнометражного фільму на основі гри.
Див. також
Джерела
Ця сторінка використовує деякі матеріали, створені спільнотою Minecraft Wiki що опубліковані на сайті minecraft.wiki, згідно ліцензії CC BY-NC-SA:
Примітки