Чанк

Матеріал з minecraftUA.com


Чанк (від англ. chunk – комірка, шматок, уламок) – сегмент ігрового світу розміром 16 на 16 блоків та висотою 384 блоки. Чанки є процедурою поділу світу на окремі ділянки.

Створення чанків

Кожен чанк має ширину та глибину в 16 блоків та висоту 384 блоки що у сумі становить 98304 блоки. Вони поширюються від самого нижнього рівня світу, яка має координату Y=-64 до найвищої точки з координатою Y=320. Чанки починають створюватися навколо гравця за його першої появи в ігровому світі. Нові чанки генеруються на певній відстані від гравця в процесі дослідження світу.

Існують спеціальні набори чанків навколо точки відродження, які є постійно активними. Цією обставиною можна користуватися при створенні механізмів, що діють автоматично – так званих ферм. У версії Java цей набір автоматичних чанків називається Spawn chunk, у версії Bedrock це Ticking area.

Слимаковий чанк

У певних чанках можлива поява Слимаків. Алгоритм генерації таких чанків відрізняється у різних версіях гри:

  • У версії гри Java Edition такі області розміщуються псевдовипадково залежно від значення затравки (англ. Seed, Зерно або Сід) що вказується під час створення світу
  • У версії Bedrock Edition створення слимакових чанків не залежить від початкового значення, тому їхнє розташування є одним і тим же у кожному ігровому світі

Завантаження чанків

Загальна кількість чанків справді величезна оскільки ігровий світ поширюється на відстань близько 30 мільйонів (10 за ступенем 7) блоків у кожну сторону світу (тобто в кожному горизонтальному напрямі). Для того щоб гра могла нормально функціонувати програмне забезпечення підтримує активність ігрової механіки в певних чанках навколо гравця. Більшість чанків є неактивними (вони не завантажені в пам'ять комп'ютера, ігрової приставки або мобільного пристрою), такі чанки не обробляються і не впливають на ігровий процес.

Слід звернути увагу, що ігрові події, які відбуваються в завантажених чанках, не завжди відповідають подіям, які відбуваються в активних чанках навколо гравця. Наприклад, поява мобів або випадковий ігровий такт (який визначає, наприклад, зростання рослин) відбуваються у безпосередній близькості від гравця і не відбуваються в завантажених чанках, що знаходяться вдалині.

Знаходження меж чанка

Внаслідок того, що чанк має в основі квадрат розміром 16 на 16 блоків, то межами між кожним чанком служать значення горизонтальних координат X і Z, які можуть бути розділені на 16 без залишку. Зверніть увагу, що відлік ведеться від 0, відповідно перший чанк знаходиться між блоками номер 0 і номер 15, другий чанк знаходиться між 16 і 31, третій чанк знаходиться між 32 і 47 і так далі.

Приклад обчислення меж

Гравець перебуває у координатах X=24, Y=64, Z=42. Координата Y=64 вказує на висоту та не впливає на позицію у чанці. Розділивши із залишком координату X=24 на 16, отримуємо 1 і 9 у залишку. Розділивши із залишком координату Z=42, отримуємо 2 та 11 у залишку. Гравець знаходиться між першим та другим чанком осі X та між другим та третім чанком осі Z. Цей чанк має номер ½.

Якщо обидві координати можуть бути розділені на 16 без залишку, то гравець знаходиться у верхньому лівому кутку (північний захід).

Див. також

Посилання