Тип світу

Матеріал з minecraftUA.com
Режим налагодження, версія 1.21 JE

Тип світу (англ. World type) — це опція, яка дозволяє змінювати спосіб генерації світів у Minecraft.

Типи світу у версії Java Edition

Під час створення нового світу на екрані «Світ» (англ. World) гравці можуть вибрати, чи використовувати шаблон світу, який визначає виміри світу. У ванільній версії деякі шаблони, як-от «Надплаский» або «Один біом», можна налаштувати вручну або за допомогою пакетів даних.

При відкритті екрана «Світ» кнопка «Тип світу» (англ. World type) за замовчуванням відображається як «Усталений» (англ. Default). У цьому випадку новий світ не використовує жодного конкретного шаблону, але за замовчуванням включає три ванільні виміри (Верхній світ, Незер [1] та Енд) й намагається зчитувати файли цих вимірів із відповідної папки в пакеті даних. Гравець може змінити ці три виміри або додати нові за допомогою файлів вимірів, але не може видалити ці три стандартні виміри.

Коли гравець натискає кнопку «Тип світу», гра починає використовувати шаблон світу для визначення вимірів нового світу й більше не застосовує папку вимірів.

При поверненні кнопки назад на «Усталений», гра використовує набір minecraft:normal замість початкового стану за замовчуванням. Однак слід зазначити що без використання пакетів даних, стан за замовчуванням є таким же, як і для шаблону «Усталений» (minecraft:normal).

Гра також не використовує шаблони світу, якщо імпортовано спеціальні налаштування світу, що дає можливість ще більш детального налаштування параметрів світу.

Шаблони світу

  • Усталений — У звичайному вимірі генеруються різноманітні ландшафти з біомами.
  • Надплаский — Світ є повністю пласким. За замовчуванням ландшафт складається з одного шару бедроку, двох шарів ґрунту та одного шару трави; поверхня на рівні Y=-60. Моби спавняться звичайно, але спостерігається велика кількість слимаків. Цей шаблон можна додатково налаштувати через екран налаштування, де гравець може змінити шари ландшафту, спавнити дерева та створювати більші селища, фортеці тощо.
  • РОЗШИРЕНИЙ (або ПОСИЛЕНИЙ) — При застосуванні цього шаблону у світі генеруються надвеликі гори, які часто досягають максимальної висоти світу. Через круті схили і складний рельєф виживати буде складно. Деякі біоми (наприклад, океани і річки) можуть не змінювати свою висоту. Села все ще з’являються в цьому типі світу, незалежно від того, наскільки нерівною є земля, через що будівлі можуть генеруватися дивними способами.
  • Один біом — У звичайному вимірі присутній лише один біом, який за замовчуванням є Рівниною, і може бути вибраний під час створення світу.
  • Великі біоми — Біоми у світі приблизно в 4 рази більші по осях X і Z, що робить їх площу в 16 разів більшою.
  • Режим налагодження — Доступний, якщо натиснути клавішу ALT під час перемикання типів світу. В цьому світі всі стани блоків розкладені на сітці на рівні Y=70 для зручного огляду. У цьому типі світу є підлога з бар’єрів на рівні Y=60, і гравець не може розміщувати або знищувати блоки.

Типи світу у версії Bedrock та Education Editions

  • Безмежний — Це тип світу за замовчуванням. Він використовує біоми для поділу світу на різноманітні ландшафти.
  • Плоский — Цей тип створює плоский світ, де нижній шар знаходиться на рівні Y=-64, і складається з одного шару бедроку, двох шарів ґрунту та одного шару трави отже, поверхня знаходиться на Y=-60. Структури не генеруються. Моби з’являються у нормальному режимі; але слимаки більш поширені через те, що висота світу менше Y=40.
  • Старий — Цей тип мав обмежену площу 256×256 блоків із невидимим бар’єром з бедроку навколо. Був можливий перехід від старого до безмежного світу. Старі світи більше не можна створювати після версії Bedrock Edition 1.18.0, але і існуючих світах можна грати і конвертувати їх.

Див. також

Джерела

Ця сторінка використовує деякі матеріали, створені спільнотою Minecraft Wiki що опубліковані на сайті minecraft.wiki, згідно ліцензії CC BY-NC-SA:

  • World type (англ.) — Переглянуто: 23 вересня 2024
  • Тип світу (укр.) — Переглянуто: 23 вересня 2024

Примітки

  1. Ми гадаємо що переклад «Ніжний світ» та «Край» досить гарно висловлюють задум авторів, але вживаємо «Незер» та «Енд» для того щоб відповідати стандартної термінології.